Антибіотики допомагають при грипі, ГРВІ та інших застудах
Антибіотики, а точніше, відповідно до сучасної медичної літератури, антимікробні препарати, пригнічують ріст мікроорганізмів — бактерій. Віруси ж загалом і грип зокрема — небілкові форми життя. Якщо простіше: антибіотики борються з живим, а віруси не живі.
Тож не потрібно звертатися до антибіотиків при кашлі, болю в горлі, нежиті або інших симптомах вірусної інфекції. У таких випадках потрібно звертатися до лікаря. Іноді, при неправильному лікуванні, вірусні інфекції можуть ускладнитися бактеріальними. Тоді лікар і може призначити антибіотики.
І ще: не потрібно тиснути та вимагати антибіотики, якщо медпрацівник каже, що вони не потрібні. Тільки у нього є компетенція їх призначати.
При схожих симптомах можна приймати антибіотик, який допоміг раніше
Або допивати той, що залишився: свій або чийсь. Щоб обрати антибіотик, спочатку потрібно здати клінічний аналіз крові. Тільки лікар може правильно інтерпретувати його результати, ідентифікувати збудника інфекції — і поставити діагноз. Тільки лікар знає з чим сумісний чи несумісний якийсь конкретний антибіотик. Тільки він знає скільки треба бути приймати препарат, щоб одужати.
Люди без медичної освіти і потрібного досвіду просто не можуть самі оцінити всі ці аспекти, їх важливість та взаємозв'язок. Тому, відповідь сусіду, який пропонує відкладену на чорний день пластинку препарату зі словами: «У мене в онуки теж тиждень температура трималася, а оце допомогло» одна — категорична відмова і посилання на цю статтю.
Якщо під час курсу почуваєш себе добре, можна його переривати
Зникнення симптомів може бути оманою, адже бактерії мають шанс все ще залишатися в організмі. Поліпшення самопочуття не завжди означає, що інфекція повністю пройшла. Лікар, який призначив курс, призначив його не просто так, а виходячи з багатьох чинників і свого досвіду.
Ідеальної тривалості курсу лікування немає — вона варіюється у різних людей і залежить, в тому числі, від того, якими антибіотиками людина лікувалася у минулому. Тож лікаря варто слухати та чути: завжди закінчувати призначений курс, навіть якщо почуваєш себе відмінно, симптоми зникли і хочеться стрибати від радості.
Антибіотики пригнічують імунітет
Сучасні антибіотики не впливають на імунну систему. Тут, скоріше, бувають винні не препарати, а те, проти чого вони працюють: саме бактеріальна інфекція послаблює імунітет в процесі їх взаємної боротьби. А антимікробні препарати допомагають імунній системі знищити збудника хвороби.